17 Yaş Altı Kız Milli Voleybol Takımımız, Avrupa İkincisi

17 Yaş Altı Kız Milli Voleybol Takımımız, Avrupa İkincisi

17 Yaş Altı Kız Milli Voleybol Takımımız, Avrupa İkincisi!

17 Yaş Altı Kız Milli Voleybol Takımımız, Avrupa ikincisi oldu. Türkiye, Avrupa Şampiyonası finalinde yer alan İtalya’ya 3-1 mağlup olarak turnuvayı tam anlamı ile ikinci sırada tamamladı.

17 Yaş Altı Kızlar Avrupa Voleybol Şampiyonası finalinde Türkiye, İtalya’ya 3-1 yenilerek ikinci oldu. Çekya’nın Hradec Kralove kenti içerisinde gerçekleştirilen organizasyonda milli takım, finalde İtalya takımı ile karşılaştı. İlk seti 25-16 kaybederek yerini alan milliler, ikinci seti 25-23 kazanarak skoru totalde 1-1’e getirdi. Üçüncü seti 25-20, dördüncü seti ise 25-22 alan İtalya, maçı 3-1 kazanarak Avrupa şampiyonluğuna ulaştı. Ay-yıldızlı ekip ise bu sonuç ile beraber üst üste 2. kez Avrupa ikincisi oldu ve gümüş madalyayı da elde etti. Madalyayı elde eden milliler ile ilgili detaylara ise canlı bahis siteleri içerisinde yer verildi.

Bakan Kasapoğlu’ndan Tebrik
Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Çekya’da düzenlenen 17 Yaş Altı Kızlar Avrupa Voleybol Şampiyonası finalinde İtalya’ya mağlup olarak ikinci olan Voleybol Milli Takımı için tebrik mesajı yayımladı.
Bakan Kasapoğlu, tebrik mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Çekya’nın ev sahipliğinde düzenlenmiş olan 17 Yaş Altı Kızlar Avrupa Voleybol Şampiyonası’nda İtalya ile finalde mücadele eden ve şampiyonayı ikinci sırada tamamlayan 17 Yaş Altı Kız Voleybol Milli Takımımızı kutluyorum. Avrupa ikincisi olarak bizleri gururlandıran kızlarımızın gelecekte büyük başarılar kazanacağına inanıyorum. 17 Yaş Altı Kızlar Avrupa Voleybol Şampiyonası’nda elde edilen başarıda emeği geçenlere de teşekkür ediyorum.” İtalya 3-1 Türkiye
Salon: Sport Hall TJ Slavia
Hakemler: Fuad Aghayev (Azerbaycan), Stoyan Barev (Bulgaristan)
İtalya: Esposito, Monaco, Adigwe, Del Freo, Manfredini, Allaoui, Bonafede (L) (Amoruso, Coba)
Türkiye: Defne, Eslem, Nisan, Bianka İlayda, Ceylin, Begüm, Elif Nur (L), Ece (L) (Talya, Eylül, Simge)
Setler: 25-16, 23-25, 25-20, 25-22
Süre: 92 dakika (20,24,24,24)

Spor