A Milli Erkek Basketbol Takımı’nın Aday Kadrosu Açıklandı

A Milli Erkek Basketbol Takımı’nın Aday Kadrosu Açıklandı

A Milli Erkek Basketbol Takımı’nın Aday Kadrosu Açıklandı

Başantenör olarak görevini sürdürmekte olan Ergin Ataman, FIBA 2023 Dünya Kupası Elemeleri ile FIBA 2022 Avrupa Şampiyonası için toplamda 24 adet oyuncuyu milli takıma davet etti

A Milli Erkek Basketbol Takımı’nın, FIBA 2023 Dünya Kupası Elemeleri ile beraber olmak üzere FIBA 2022 Avrupa Şampiyonası için toplamda 24 kişiden oluşan aday kadrosu açıklandı.

Türkiye Basketbol Federasyonu içerisinde yapılmış olan açıklamaya göre, milli takım ilk önce 2023 Dünya Kupası Elemeleri ikinci turu I Grubu’nda 25 Ağustos’ta Letonya ile beraber ve sonrasında da 28 Ağustos tarihinde ise Sırbistan ile karşılaşacak. Ay-yıldızlı ekip daha sonra 1-18 Eylül’de düzenlenecek 2022 Avrupa Şampiyonası’nda grup maçlarını oynamak için Gürcistan’a gidecek.

A Milli Erkek Basketbol Takımı’nın, başantenör olarak göreve gelen ve görevini sürdürmeye devam eden Ergin Ataman tarafından belirlenen 24 kişilik aday kadrosunda şu isimler yer alıyor:

Buğrahan Tuncer, Shane Larkin, Yiğitcan Saybir, Egemen Güven, Kartal Özmızrak, Egehan Arna, Samet Yiğitoğlu, Furkan Haltalı, Doğuş Özdemiroğlu, Melih Mahmutoğlu, Metecan Birsen, Şehmus Hazer, Onuralp Bitim, Göksenin Köksal, Sadık Emir Kabaca, Muhsin Yaşar, Berk İbrahim Uğurlu, Yiğit Arslan, Sertaç Şanlı, Cedi Osman, Alperen Şengün, Scott Wilbekin, Ömer Faruk Yurtseven, Furkan Korkmaz. Bu isimlerinde yer alacağı lig ve lig ile ilgili tüm detaylar canlı bahis siteleri içerisinde yer alacak.

Spor