Aranjman Çiçek Nasıl Bakılır

Aranjman Çiçek Nasıl Bakılır

Aranjman çiçek nasıl bakılır?

Çiçek aranjmanı çeşitleri oldukça ve oldukça fazladır. Bazen kutuda bazen saksıda bazen de buket hâlinde çiçek satın alabilirsiniz ya da biri size hediye edebilir. Bu nedenle her birinin bakımı farklıdır. Özellikle buket çiçek sahibi olanlar bakım konusunda detaylı bilgiye sahip olmadığı için çiçekleri daha kısa süre hayatta tutabiliyorlar. Bu yazımızda aranjman çiçek nasıl bakılır sorusunu yanıtlayacağız. Böylece sahip olduğunuz çiçeklerin ömrü konusunda bilgi sahibi olacaksınız.

Aranjman çiçek bakımı çiçek türüne ve hediye edilme şekline göre değişir. Saksı çiçekleri için ayrı vazoda gelen çiçekler için ayrı bakım gerekir. Saksı çiçekleri genellikle beyaz mat bir porselen vazoda yer alırlar ve dip kısmında köpük yer alır. Yapmanız gereken şeffaf ve drenajlı bir saksı alıp çiçeği saksısını değiştirmektir. Çünkü çiçekler genellikle soğuk dolaplarda bekletilirler. Size ulaştığında da sahip olduğu iklim değiştiği için hızlı bir şekilde solabilirler. Buketler ise elinize ulaştığı gibi suya koyulmalı ve suyun içerisine çiçek tozu eklenmelidir.

Kutuda gelen çiçekler ise yapay olduğu için bakıma ihtiyaç duymazlar. Teraryumlar da canlı çiçek ile hazırlandığından haftada bir su ve güneşli bir ortam isterler. Eğer içerisinde canlı çiçek yer almıyorsa da bakım gerekmez. Eğer birine aranjman çiçek hediye etmek istiyorsanız ve bu nedenle öncesinden bakımı hakkında bilgi arıyorsanız yapmanız gereken çiçek türünü öğrenip araştırma yapmaktır. Genel olarak belirtilenler size uymaz. Aranjman çiçek kategorisi oldukça karışık olabilir fakat bunun gibi https://www.kalitecicek.com/urunler/aranjmanlar bazı firmalar ürünleri kategorize ettiği için sipariş vermek için çok fazla vakit harcamazsınız. Hangi ürün kategorisini seçerseniz ürünlerin filtrelendiğini fark edersiniz. Bunun yanı sıra online alışveriş ile teslimat ücreti de ödemezsiniz.

Genel Kültür