Cami Halısı İmalatı Nasıl Yapılır

Cami Halısı İmalatı Nasıl Yapılır

Cami Halısı İmalatı Nasıl Yapılır?

Cami halısı imalatına 1960 yılından günümüze cami, yurt, Kuran kursu, mescid halı ve duvardan duvara halı imalatına başlanmıştır. Camilerimiz hepimiz için en özel alanlar olduğu için her zaman en güzeli olmak için daha çok çalışıyoruz. Pek çok cami halısı seçenekleri vardır.  Manisa cami halısı çok tercih edilen modellerdendir.

Cami Halısı Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

İbadet yerleri kutsal yerler olarak kabul edilir. İnşaat ve bakım aşamasında insanlar çok titiz çalışıyor. İbadet ve ziyaret, insanların gelip gittiği emek yoğun yerlerdir. Döşeme ve mimaride tamamlayıcı bir unsur olan cami kilimleri, hem estetik hem de konforlu ibadethanelerin en dikkat çekici dekoratif ürünleridir. Cami halıları cami ile bir bütünmüş gibi estetik bir görünüme sahip olmalıdır. Cami Halısı

Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Camiler Müslümanlar için kutsal olan yerlerdir. Bu yüzden temizliği ve dekorasyonu çok önemlidir. Halısından avizesine kadar her eşyanın özenle seçilmesi gerekir. Cami halısı seçerken de; İpliğin kalitesi önemlidir. Halı imalatında kullanılan iplerin kalitesi de ürünü kaliteli kılmaktadır. Dayanıklı olması önemlidir. Her halının fiyatına göre kendi ek özellikleri olabilir. Ancak halının kalitesinin dayanıklı olması önemlidir.

Cami Halılarında Temizliğin Önemi?

Yoğun nüfusa maruz kalması nedeniyle kirlilik düzeyi yüksek olan cami halıları, özellikleri nedeniyle çok çabuk kirlenmeyen ürünlerden seçilmelidir. Cami süpürgesi ile temizliğinin kolay olması, leke bırakmaması ve yıkanması kolay olması önemlidir. Öte yandan temizlik sonrası renklerin parlaklığını ilk günkü gibi korumak çok önemlidir.

Özellikle Cuma, Bayram namazı, Ramazan ve Teravih namazlarında camilerimizde toplanma sayısı artmaktadır. Merkez camilerde normal zamanlarda camiye çok sayıda giriş ve çıkış vardır. Cami halıları bu kadar yoğun bir kullanıma konu olduğu için hem dini ihtiyaçlarını karşılamak için buraya gelenlerin konforu hem de kalabalığın halıyı kısa sürede deforme etmemesi göz önünde bulundurulmalıdır. Caminin konumuna ve cemaatin yayılışına göre aşınmaya dayanıklı halılar tercih edilmektedir.

Cami Mimarisi Bakımından Doğru Seçim Nasıl Olur?

Tarihi, konumu ve yapısı nedeniyle birçok camimiz var. Tarihi bir camide veya merkezi bir camide halı seçimi caminin mimarisi, yapısı ve konumu ile uyumlu olmalıdır. Bunun için profesyonel ekibimiz ücretsiz keşifler yapar ve size özel modeller sunar.

Caminin mimarisi kadar temel malzemesi de önemlidir. Özellikle nemden kaçınılmalı, nem varsa bu soruna bir çözüm bulmalıyız. Zeminin cinsine göre ne kadar keçe kullanılması gerektiği, cami yerden ısıtmanın kullanıldığı ve bu soruların cevaplanması ile montaj işlemleri gerçekleştirilebilir.

Cami Halısı Modelleri

1960 yılından bu yana el yapımı halı imalatı ve cami halılarının özel üretim ve toptan satışı ile uğraşan firmamız  akrilik cami halısı, modelleri ile her zaman yanınızdadır.

Ayrıca en kaliteli  yün cami halısı ve poliamidden oluşan cami halısı modellerini satışa sunmaktadır. Profesyonel ekibimiz ve yüksek kalite standartlarımız ile cami, öğrenci yurtları ve oteller için özel üretim desen, ebat ve kalitede halı satışı ve imalatı yapmaktayız.

Cami halısı olarak 3 motifte halı bulunmaktadır; Saflı cami halısı bu model çok tercih edilenler arasındadır. Hem saflı olduğundan cemaatin düzeni bakımından da pek çok camide görmekteyiz.

Göbekli cami halısı hem şık hem de kaliteli olan bu model halılar da cami halısı alacak yetkililere sunulmaktadır. Seccadeli  cami halısı da çok sayıda cami için kullanılan halı modelleri arasında belki de ilk sırada yer alıyor.

Halı yapısı olarak %100 akrilik cami halıları ve %100 yün cami halıları en çok tercih edilen ürünlerimiz arasındadır. Özellikle müşteri talebi üzerine özel motiflerle metropol cami halısı üretmekteyiz.

Cami halısı fiyatları bu seçimlerde etkili olmaktadır. Birçok renk, desen ve modelden oluşan koleksiyonumuzda cami halıları bulunmaktadır. Ayrıca ihtiyaçlarınıza göre özel tasarım, renk ve model çalışmaları da yapmaktayız.

Genel Kültür