Daha Önce Duymadığınız Murphy Kanunları

Daha Önce Duymadığınız Murphy Kanunları

İnternet ortamında sıkça kullanılan ve her insana hitap eden yapıya sahip olan murphy kanunları gerçekliği kanıtlanmış olan durumları ele almaktadır. Murphy kanunları genel anlamda şu temele dayalıdır. İşlerinizi halletmenin yolu açısından birden fazla olasılığın göz önünde tutulması ve en kötü senaryonun da içlerinde bulunması mevcut halde ise en kötü senaryonun gerçekleşeceğini anlatır.

Sosyal medya platformlarında murphy kanunları çok ilgi gören konular arasındadır. İnsanların düşüncelerine, yaşadıklarına örnek sözlerin paylaşımı çok fazladır. Twitter ortamı bunun için çok iyi bir örnektir. Yapılan paylaşımlar gerçekleşmesi mümkün olan şeyleri daha iyi anlamanızı sağlar. Tabii ki hayat murphy kanunlarına göre ilerlemez.

Ne zaman ne yaşayacağınızı da bilmezsiniz. Fakat temel gerçeklerden biri şudur ki; insanlar çoğunlukla korktuğu şeyi yaşarlar. Bu yüzden bünyemizi fazla zorlamak doğru değildir. Olacak olan neyse kaçamayacağımız için akışına bırakmak gerekir.

Murphy Yasası Gerçek mi?

İnsanların araştırdığı konulardan biri de murphy yasası gerçek mi şeklinde sorgulanıyor. Mühendis Murphy düşüncelerine ve ivme deneylerine göre şekillendirilmiş yazılar olduğunu unutmayın. Kendisinin yanlış kablo bağlantısı beraberinde deneylerinden sonuç alamamış olması espri şeklinde söylemiş olduğu sözler yasa olarak algılanmamalıdır.

Blog Aracı sosyal içerik platformunda daha fazla kendinizi geliştirmek istiyorsanız bu tarz konuları bulabileceğiniz kişisel gelişim içeriklerine yandaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Gerçeklik payı çok fazladır ama bir kanun şeklinde algılanmaması gerekmektedir. Toplumda yaygınlaşmış kanunlar paylaşım yapılanlar arasında çok baskın olsa da bilimsel kanıtlanmış tarafı yoktur. Ek olarak günlük hayatımızda başımıza gelen olaylarla örtüştüğü için inanmamak güçtür ama bu durumu aşırılığa dönüştürmediğiniz müddetçe iyidir.

Murphy Kanunu Nedir?

Murphy kanunu nedir? şeklinde sorgulayanlar için örnekli açıklama yapacağız. Yaygın şekilde paylaşılan sözlerinden biri olan sigara içilen ortamda sigara içmeyen kişiye dumanın gitmesi murphy kanunlarından biridir. Düşündüğünüz doğru olduğunu anlayacağınız en klişe sözlerindendir. Aynı şekilde para çekmeye gittiğinizde önünüzde duran kişinin ATM’yi kullanmayı bilmiyor oluşu da murphy kanunlarından biridir.

Genel olarak çekim yasası denilen bir şey var. Olmasını beklediğiniz şey yerine olmasını istemediğiniz bir şeyi kafanıza takınca o şeyin gerçekleşme ihtimali daha da fazlalaşıyor. Bu yüzden çok takıntılı düşünmenin iyi olmadığını ve kötü senaryolara karşı da hazırlıklı davranmanız gerektiğini unutmayın. Bu sayede her koşula ve her ortama daha kolay uyum sağlayabilirsiniz.

Genel Kültür