Dünya Kupası’nın Unutulmaz En Iyi Orta Saha Oyuncuları

Dünya Kupası’nın Unutulmaz En Iyi Orta Saha Oyuncuları

Dünya Kupası’nın Unutulmaz En iyi Orta Saha Oyuncuları

Futbol tarihine adını yazdırmış, Dünya Kupası yıldız futbolcuları 20 Kasım – 18 Aralık arasında Katar 2022 FIFA Dünya Kupası turnuvasında yeniden boy gösterecek. Geçmişte, tarihin en iyi futbolcuları arasında yer alan Maradona, Cruffy ve Hagi gibi futbol yıldızları da birçok defa bu sahnede yer almıştı.

Futbolseverlerin izlemekten büyük keyif aldığı bu yıldız futbolcular teknik kapasiteleri, top hakimiyetleri ile beğeni toplamıştı. 2022 yılında Katar’ın ev sahipliğini yapacağı Dünya Kupası’nda top koşturacak, en iyi orta saha oyuncuları da merakla bekleniyor. Dünya Kupası tarihinde yer alan ve unutulmaz en iyi orta saha oyuncuları ise şu şekilde:

Arjantin- Diego Armando Maradona

Hem sosyal hayatı hem de futbolu ile tüm dünyanın en sevilen futbol yıldızlarından Diego Armando Maradona, 1982, 1986, 1990 ve 1994 yıllarında Dünya Kupası’nda yer aldı. Özellikle 1986 yılı Dünya Kupası’nın kazananı olan Arjantin, bu başarıyı Maradona’ya borçludur. Aynı zamanda diğer Dünya Kupası turnuvalarında da, Maradona en iyi orta saha oyuncusu olarak adından söz ettirmiştir.

Hollanda – Johan Cruyff

Hollanda’nın gelmiş geçmiş en iyi futbolcusu olarak kabul edilen Johan Cruyff, futbol tarihinin en iyi orta saha oyuncularından biriydi. Futbol kariyerinde mili takım formasıyla 48 maçta 33 gol atan Johan Cruyff, dünyada en sevilen futbolcular arasında yer alır.

Romanya – Gheorghe Hagi

Futbol tarihine adını altın harflerle yazdıran Gheorghe Hagi, ülkesinin milli takım formasını 125 defa giymiş ve ülkesini başarı ile temsil etmiştir. 1995 – 2001 yılları arasında Galatasaray’da oynayan başarılı futbolcu Hagi, Türkiye’de de en sevilen futbolculardan biridir. Hagi 1994’te düzenlenen Dünya Kupası’nda ülkesine büyük başarılar kazandırmıştır.

En heyecanlı Dünya Kupası maçlarına bahsinizle ortak olmak için Asyabahis adresini ziyaret edin!

Spor