Elektronik Sigara İçerisinde Bulunan Kimyasal Madde Oranı

Elektronik Sigara İçerisinde Bulunan Kimyasal Madde Oranı

Elektronik Sigara İçerisinde Bulunan Kimyasal Madde Oranı

Elektronik sigaraların içerisinde normal sigaralara nazaran çok daha az kimyasal madde bulundurduğu bilinse de içerisinde kaç adet kimyasala yer verdiği bilinmemektedir. Ana maddesi nikotin olarak bulunan bu ürünlerin içerisinde propile, glikol, etanol, nitrozamin ve tütün çiçeği gibi içeriklerin bulunduğu bilinmektedir. Tütün mamulü olan normal bir sigara içerisinde yaklaşık olarak 7.000’e yakın kimyasal madde bulunmaktadır. Sigaranın vermiş olduğu zarar buna bağlı kalmak üzere elektronik sigaralar, normal sigaralara nazaran %95 oranında daha az zarar içermektedir. Tütün mamulü olan herhangi bir marka mensubu olan sigara, dumanı vücut içerisinde kuru olarak bırakırken elektronik sigaraların dumanı vücut içerisinde nemlendirdiği de bilinenler arasında yer almaktadır.

Smok Marka Elektronik Sigara Cihazları

Smok markasına dahi olan tüm elektronik sigara cihazları, tercih alanında ilk sırada yerini almaktadır. Smok markasında bulunan bir elektronik sigara, maddi açıdan bütçe dostu olma konumuna yer verirken dizayn ve görünüm açısından da güzel bir görünüme ev sahipliği yapmaktadır. Aynı zamanda Smok markası içerisinde yer alan ürünler çokça fazla çeşide ve çokça fazla türe sahiptir. Smok sigaraları, aynı zamanda sigarayı bırakmaya da büyük yardımları olan ürünlerdir. Bu marka üzerinde yapılan inceleme ve araştırmalara bakıldığı zaman Smok markasının ürünleri sigara içme isteğini azaltıcı ürünler olduğu da gözlemlenmiştir. Ayrıca elektronik sigara içmeye yeni başlayan bireyler tarafından da Smok markasının tüm ürünleri en çok tercih olan ürünler arasında yer alıyor.

Elektronik Sigaralarda Yapılması Gereken Isı ve Sıcaklık Ayarları Nasıl Olmalıdır?

Elektronik sigaralarda sıcaklık ayarları sabitlenip, sabitlenen sıcaklık üzerinden artış ya da azalış yapılmalıdır. Bir elektronik sigara cihazının sıcaklığı 230 derecede sabitlenmelidir. Bu 230 derece sıcaklık üzerine kişiden kişiye değişim göstermesi ile tercihe göre değişim göstermektedir. Elektronik sigaralarda doğru sıcaklık tercihinin yapılması için ise çok çeşitli dereceleri olan cihazlarda deneme yapılmalı ve bu denemenin sonunda tercihe göre bir sıcaklık seçimi yapılmalıdır. Sıcaklık tercihleri içerisinde nefes çekim denemeleri, puf denemeleri çok büyük rol almaktadır.

Genel Kültür