Fenerbahçe

Fenerbahçe

Fenerbahçe’nin Samet Akaydın Transferi ve Tüm Detayları

Uzun bir süredir Samet Akaydın’ın Fenerbahçe’ye transfer olacağı konuşuluyordu. İşte Fenerbahçe’nin Samet Akaydın transferi ve tüm detayları bu haberimizde. Fenerbahçe defans hattındaki sorunu çözmek için uzun süredir arayış içindeydi ve son dönemde yıldızı parlayan milli futbolcu Samet Akaydın ile anlaşmaya vardı. Adana Demirspor’da yıldızı parlayan başarılı stoper, Fenerbahçe’ye geldiği için çok mutlu olduğunu ve adeta futbola yeniden başlamış kadar heyecanlı olduğunu belirtti. Bu açıklamalar ile birlikte Fenerbahçe taraftarı istediği ruha sahip bir stoper oyuncusu kazanmış oldu. Taraftarın takımda gördüğü en önemli eksik formanın ağırlığını yeteri kadar hissetmeyen oyuncular. Maç esnasında reaksiyon göstermeyen oyuncular nedeniyle maçlarda yeteri kadar hırs gösterilmediğini vurgulayan yorumcular bu konunun ancak iyi bir kaptan ve formanın önemini anlayan oyuncu kitlesi ile sağlanacağını düşünüyor.

Adana Demirspor ile birlikte kariyerinde büyük bir sıçrama yapan ve bu sayede de büyük takımların dikkatini çeken stoper oyuncu başkanların anlaşması ile birlikte Fenerbahçe’ye imza attı. Memleketi Trabzonspor olan oyuncu Fenerbahçe’ye imza atması ile birlikte bazı Trabzonsporlu taraftarlar tarafından eleştirildi. Ancak oyuncunun sahip olduğu Avrupa hayali göz önüne alındığında, oyuncunun Fenerbahçe’den Avrupa’ya giden isimlerin izinden gitmesi şaşırtıcı değil. Oyuncunun transferi ile ilgili KAP’a açıklama yapılırken, bonservis bedeline dair bi bilgilendirme yapılmadı. Fenerbahçe cephesinde ise transferlerin devam etmesi bekleniyor. Takımdaki oyuncu kitlesinin büyük bir bölümü dalgalı bir performans gösteriyor. Bu durumdan kurtulmak için tecrübeli oyunculara yönelmek mantıklı olabilir. Fenerbahçe maçları Joybet tv ekranlarınızda sizlerledir.

Kupalar Kazanmak İstiyorum

Samet Akaydın’ın Fenerbahçe’ye gelmesindeki en önemli nedenlerden biri yaptığı “Kupalar kazanmak istiyorum.” açıklamasında gizli. Kendini büyük takımda göstermek ve kupalar kazanmak isteyen başarılı defans oyuncusu sonrasında da Avrupa takımlarında top koşturmak istiyor. Özellikle Fenerbahçe’nin son yıllarda yapmış olduğu transferler göz önüne alındığında, birçok oyuncu Fenerbahçe’de oynamak ve Avrupa’ya bu sayede adım atmak istiyor. Adana Demirspor ise satmış olduğu oyuncular ile birlikte önemli bir gelir elde ediyor. Edindikleri gelir ile birlikte yeni oyuncu yatırımları yapan futbol takımı, geleceğin önemli kulüpleri arasına girebilir.

Adana Demirspor da çok güzel bir şekilde Samet Akaydın’a veda etti. Resmi sosyal medya hesaplarından yapılan paylaşım ile birlikte eski oyuncularına iyi dileklerde bulundular. Adana Demirsporlu taraftarlar da oyuncunun gidişine üzülseler de başarılı olması konusunda iyi dileklerde bulundular. Samet Akaydın da hayallerini birer birer gerçekleştirmenin gururunu yaşıyor. Adana Demirsporla birlikte iyi bir çıkış. Devamında milli takıma çağrılma ve şimdi de Fenerbahçe transferi ile birlikte kariyerinde zirve yapmış durumda.

Fenerbahçe’de Samet Akaydın Transferinden Sonra Hedef Kaleci

Fenerbahçe’de bir diğer eleştirilen oyuncu da kaleci Altay Bayındır. Yediği hatalı gollerle ve büyük maçlarda maça etki etmekten uzak performansı ile birlikte hem taraftarların hem de yönetimin moralini bozdu. Mukavelesi bitmek üzere olan kaleci talep ettiği yeni şartlar ile birlikte yönetimi çileden çıkardı. Gelen bilgiler arasında Fenerbahçe yönetiminin yeni kaleci arayışına girdiği bulunuyor. Bu durumda, Fenerbahçe’de Samet Akaydın transferinden sonra hedef kaleci transferi olarak görülüyor.

Kalede daha tecrübeli birini düşünen yönetim, çalışmalarını bu doğrultuda gerçekleştiriyor. Ayrıca Fenerbahçe’deki kaptanlık pozisyonu da tartışılır hale geldi. Altay Bayındır’ın maç içerisinde takıma karşı kaptanlık yapmadığı birçok taraftarın dilinde dolanıyor. Teknik ekip de, takım tarafından dinlenecek ve maç içerisinde istenilen ruhu ortaya çıkaracak bir kaptan arayışında. Galatasaray maçı ile birlikte bu sorun çok daha fazla gün yüzüne çıkarken yönetim de daha iyi bir kaptan görmek istiyor sahada.

Spor