Filiz Varol Anısına High Touch Ritmik Cimnastik Cup

Filiz Varol Anısına High Touch Ritmik Cimnastik Cup

Filiz Varol Anısına High Touch Ritmik Cimnastik Cup

HIGH TOUCH SPORTİF olarak, geçtiğimiz günlerde aramızdan ayrılan Sn. Filiz VAROL anısına düzenlediğimiz ve 08-09 Şubat 2020 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan bu yılki FİLİZ VAROL ANISINA HIGH TOUCH RİTMİK CİMNASTİK CUP, bu spora senelerini vermiş çok önemli bir değerin aramızdan ayrılmış olsa bile camia için ne kadar önemli bir değer olduğunu hatırlatacak ve bundan uzun yıllar sonra bile bu yarışmaya katılan her sporcunun anılarında yer alabilmesini sağlayacaktır.

Bu sporun ve branş olarak Ritmik Jimnastik branşının, sporcular için öneminden bahsetmek gerekirse, öncelikle, cimnastik sporunun, vücudun fiziksel yapısını güçlendirmek, düzeltmek için önemini vurgulamak gerekecektir. Ritmik Jimnastik branşında ise, esneklik, estetik, zarafet gibi unsurlar, müzik eşliğinde kullanılan beş ayrı alet (İp, Top, Çember, Labut, Kurdele) ile sergilenmektedir. Bu spor, sporcunun kas ve kemik yapısını güçlendirdiği gibi, bedenini doğru kullanmayı da öğretmektedir. Ritmik Jimnastik Sporu, bireysel sporların, en ağır çalışma düzeni olan branşlarından biridir. Esneklik ve zarafeti kazanabilmek için uzun yıllar bedene ve bu spora yatırım yapılması gerekmektedir.

Oldukça küçük yaşlarda başlanan bu spor için haftada 4-5 gününü ve 15-20 saatini antrenmana ayıran küçük kızlarımızın, onca zamanki çabalarını ve başarılarını sergileyecekleri halı üzerinde bir masal prensesi gibi görünmelerini ve başarılar elde etmelerini sağlamak ise bizim için bir gurur kaynağıdır.

HIGH TOUCH RİTMİK CİMNASTİK CUP adı ile düzenlediğimiz yarışmalarımız, biz antrenörler için en önemli kriter olan; “çocukların özgüvenini yukarı taşımak” hususunun, yüzlerce kişinin önünde yarışma cesareti gösteren kızlarımız tarafından gerçekleştirilebilmesi bakımından, muazzam bir fırsat olacaktır. Bu sebeple biliyoruz ki, katılan her sporcu, ertesi gün uyandığında ve adım adım artarak, daha özgüvenli, başarabilme becerisi daha yüksek bireyler olacaktır. Tüm yarışan yaşı küçük, yüreği büyük sporcularımızı sevgi ile kucaklıyoruz.

Kaynak: serbestgundem.com

Spor