Jimnastiğin Başarılı İsmi Konuştu

Jimnastiğin Başarılı İsmi Konuştu

Jimnastiğin Başarılı İsmi Konuştu

Takımdaki her sporcunun birbirini desteklediğini kaydeden Çolak, “Kendim ne kadar başarılı olmak istersem takım arkadaşlarımın da başarılı olmasını o kadar çok istiyorum. Çünkü başarının beni etkilediğini ve tüm jimnastik bölümünün etkilendiğini biliyorum. Bu başarıdan sonra etkilemek için iyi bir yol. “Biz her zaman birbirimizi destekliyoruz. Hiçbir zaman ‘Ben alamam, o da alamaz şeklinde düşünmedik’’ dedi.

Yıllar içinde takım arkadaşlarıyla birlikte jimnastiklerini geliştirdiklerini söyleyen milli sporcu, artık beklentilerin daha yüksek olduğunu söyledi. Baskılara rağmen bunu avantaja çevirdiklerini vurgulayan Çolak, “Bu süreçte tabii ki üzerimizde de baskı vardı, çıtayı kaldırdık. Başarılı olmak zor ama devamı daha da zor. Yeni nesil gelmeye devam ediyor. Şu anda 27 yaşındayım ama 22 gibi değilim farkı hissedebiliyorum hedefim 35 yaşıma kadar bu sporu yapmak altın gümüş bronz değil kimse ‘Başaramadın’ diyor ama biraz utandık. Kendimizden beklentimiz de hep yüksekti.

Beklentilerimiz yüksekti, en azından o podyumda hedeflerimiz birdi. Bazen altın, bazen gümüş, bazen bronz her dalda mücadele ettik. ‘Bir numara kim olabilir’ diye düşündüğümüzde aklımıza isimlerimiz geliyor. Bu gerçek bile Türk jimnastiğinin ne kadar ilerlediğini gösteriyor. ” şeklinde açıklamalarda bulundu. Başarılı ismi bu sene tekrardan dünya şampiyonluğuna hazırlandığını belirterek bu süreçte kendisini destekleyenlere ayrı ayrı teşekkür ettiğini de belirtti. Hedefinin şampiyonluk olduğunu ve çok çalıştığını söyleyerek sözlerini tamamladı. Deneme bonusu

Spor