Kaş Microblading hakkında bilmeniz gereken her şey

Kaş Microblading hakkında bilmeniz gereken her şey

Microblading, daha dolgun kaşlar için tercih edilen en büyük trendlerden biridir. Daha dolgun, güzel kaşların yanılsamasını veren yarı kalıcı ve minimal bir işlemdir. Mikro iğnelerle küçük vuruşlar yapılır ve doğal bir görünüm oluşturmak için pigmentle doldurulur. Kaşlarınızı doldurmaktan bıktıysanız ve sabahınızın bir kısmını geri istiyorsanız, bu işlem mükemmeldir.

Kaş Microblading nedir

Microblading, kaşlarınızı doldurmak ve yeniden şekillendirmek için yarı kalıcı bir kozmetik işlemdir. Deride pigmentin biriktirildiği ince mikro kesikler oluşturmak için 10 ila 12 iğneden yapılmış elde tutulan bir bıçak kullanır. İnce, yamalı veya fazla kaşları olan kişiler için uygunudur. Seans, kaş şeklini ve rengini belirlemeniz ile başlar. Ardından yüzünüzün haritası çıkarılır, şekil işaretlenir ve işlem başlar. İlk seans birkaç saat sürebilir ve cilt iyileştikten dört ila altı hafta sonra ikinci bir rötuş randevusuna ihtiyacınız olur.

Microblading ve kaş dövmesi arasındaki fark

Kaş dövmesi, mürekkebin cilde bir iğne ile titreşimli bir tabanca veya kalem kullanılarak bırakılması bakımından normal dövmeye çok benzer. Pigment yerine mürekkep kullanımı dövme ve microblading arasındaki en önemli farktır. Pigmentler zamanla kaybolurken mürekkep sonsuza kadar dayanır. Microblading gibi diğer yöntemler daha popüler hale geldikçe kaş dövmeleri daha az yaygın hale geliyor. Dövmeli kaşlar daha az doğal, ‘çizilmiş’ bir görünüme sahip olabilir ve aynı zamanda vücut dövmelerinde olduğu gibi zamanla renk değiştirebilir ve renk akması yaşayabilir. Akılda tutulması gereken başka bir şey de, mikroblading’in bazen (kafa karıştırıcı bir şekilde) kaş dövmesi olarak adlandırılmasıdır, bu yüzden her zaman tam olarak ne yaptırdığınızı estetisyeninizle onayladığınızdan emin olun.

Microshading ve Microblading arasındaki fark

Microshading’in amacı, makyajla doldurulmuş gibi görünen daha dolgun görünümlü kaşlar üretmektir. Microblading “tüy” oluştururken, Microshading daha yumuşak, pudra benzeri sonuçlar için bir noktalama efekti kullanır. Bu nedenle teknik aynı zamanda pudra veya ombre kaş olarak da adlandırılır. Deride küçük nokta şeklinde kesiler yapılır ve pigment biriktirilir. Microshading için iğne bıçaklarının konfigürasyonu düz olmaktan çok yuvarlaktır ve bu da noktalı efektin yaratılmasını kolaylaştırır. Microshading, yağlı veya olgun cilde sahip veya makyaj görünümünü tercih edenler için en uygun olanıdır.

Kaş Microblading öncesi ve sonrası

Microblading’in etkileri anlıktır. İşlemin ardından biraz kızarıklık ve hassasiyet yaşayabilirsiniz, ancak sonuçları hemen görebileceksiniz. Kalan renk sayesinde ilk başta biraz koyu görünebilirler, ancak cilt iyileşip pigment yerleştikçe kaşlarınız daha da doğal görünecektir. Kaşlarınız iyileştikten sonra rötuşlar için ikinci bir seans şarttır. Bu, güzellik terapistinizin, pigmentin yerleşmediği gözden kaçan bölümleri veya alanları doldurmasına ve şekli kontrol etmesine olanak tanır.

Microblading, cilt tipinize bağlı olarak bir ila üç yıl arasında kalıcı olabilir. İşlemin uzun ömürlü olmasını sağlamak için bakım sonrası talimatları izlemeniz gerekir. Cildinize bağlı olarak 12-15 aylık bir rötuşa ihtiyaç duyulabilir.

Seanstan sonraki ilk birkaç saat içinde kaşlarınız biraz hassas olabilir ve bu normaldir. Hemen arkasındaki renk çok koyu görünebilir, ancak pigment yerleşip cildiniz iyileştikçe renk yüzde 60’a kadar açılacaktır. Üçüncü veya dördüncü günlerde, kabuklanma veya pul pul dökülmenin yanı sıra biraz kaşıntı yaşamaya başlayacaksınız. Kaşlarınızı ne kadar cezbedici olursa olsun kaşımayın. İlk hafta boyunca terlemekten ve kaşların ıslanmasından da kaçınmanız gerekir. Bu nedenle, herhangi bir spordan veya spor salonundan kaçının ve yüzünüzü yıkarken kaş bölgesinden kaçının. Oluşabilecek kan veya sızıntıyı gidermek için kaşlarınıza hafifçe vurmak için az miktarda steril su kullanabilirsiniz. Dört hafta sonra tamamen iyileşeceksiniz.

Yan etkiler ve alerjiler

Enfeksiyon ve alerjik reaksiyon, mikroblading ile ilgili en önemli iki risktir. Enfeksiyondan kaçınmanın en iyi yollarından biri, teknisyeninizi seçerken araştırmanızı yapmaktır. Bu bir şekilde düzenlenmemiş bir prosedür ve tüm konumlar lisans gerektirmiyor. Bir lisans (varsa), mesleki ruhsat veya sağlık teftiş sertifikası istemekten çekinmeyin. Arkadaşlarınızdan veya ailenizden öneriler isteyin ve yorumları çevrimiçi okuyun. Alerjik reaksiyon konusunda endişeleriniz varsa, işlemden önce kontrol etmek için nokta testi isteyebilirsiniz. Seansın ardından, birkaç saat hassasiyet ve kızarıklığın yanı sıra az miktarda kan ve lenf sıvısı sızması normaldir. Bununla birlikte, ağrı devam ederse, şişer veya sızmaya başlarsa, derhal tıbbi yardım isteyin.

Microblading randevusuna nasıl hazırlanır

Randevunuzdan önce birkaç şey yapmanız gerekir ve çoğu, belirli aktivitelerden kaçınmaktır. İşlemden önceki ay boyunca cilt bakımı, peeling, mikrodermabrazyon, cilt iğneleme ve lazer tedavilerinden kaçınmalı ve A vitamini ürünleri kullanmalısınız. Bunlar cilde zarar verebilir ve pigmentlere müdahale ederek sonuçları etkileyen bileşenlere sahip olabilir. Seansınızdan bir ila iki hafta önce, ağda veya elektroliz ile botoks veya diğer enjeksiyonlar gibi güzellik uygulamalarından kaçının. Randevunuzdan 48 saat önce alkol, kahve, niasin ve E vitamininden kaçının. Son olarak, gün içinde egzersiz yapmayın ve bronzlaşmış halinizle işlem yaptırmayın. Regl döneminiz olduğunda ağrıya daha duyarlı olabileceğinizi de unutmayın.

Microblading sonrası bakım

En iyi sonuçları almak ve enfeksiyonu önlemek için son bakım çok önemlidir. Seansın ardından ilk hafta terlemekten kaçının, yani spor salonundan, sporlardan, ağır işlerden, sıcak banyolardan, saunalardan veya buhar odalarından uzak durmanız gerekecek. Ayrıca onları ıslatamazsınız, bu yüzden yüzmeyin veya yüzünüzü yıkamayın. Akılda tutulması gereken diğer şeyler arasında kaşlarınıza dokunmamak, onları kaldırmamak, doğrudan güneş ışığından kaçınmak ve on gün boyunca herhangi bir cilt soyma veya lazer tedavisi yaptırmamak veya herhangi bir güzellik ürünü kullanmamak sayılabilir. Ayrıca, havadaki partiküller enfeksiyona veya tahrişe neden olabileceğinden, tozlu durumlardan veya camlar kapalı olarak araç sürmekten kaçınmaya çalışın. Son olarak, bir hafta sonra da makyaj yapamazsınız, bu yüzden doğal ışıltınızı kucaklamaya hazır olun.

Yapılması ve yapılmaması gerekenler

Yapın

– Sonucu etkileyebilecek belirli faaliyetlerden kaçınarak doğru şekilde hazırlanın. Bu, belirli güzellik bakımlarının yanı sıra belirli ağrı kesiciler ve yiyeceklerin tüketimini içerebilir.

– Teknisyeninizin talimatlarını izleyin.

– Rötuşlar için takip randevusu alın.

– Kanı veya lenf sıvısını temizlemek için nemli bir pamuklu bez kullanın.

Yapmayın

– Kaşlarınız beklenenden daha koyu ise endişelenemyin; solacaklar.

– Özellikle kabuklanmaya ve pul pul dökülmeye başladıklarında kaşlarınıza dokunmayın, kaşımayın.

– İşlemden sonra tam bir hafta boyunca asla su değdirmeyin, terlemeyin, makyaj yapamyın.

– Herhangi bir temizleyici veya yüz bakım ürünü kullanmayın ve on gün boyunca kimyasal veya lazer tedavisi uygulamayın.

– Doğrudan güneş ışığına maruz kalmayın.

Microblading genellikle bir güzellik salonunda yapılır ve doğru teknisyeni seçmek, yapacağınız en kritik seçimlerden biridir. Saygın, deneyimli ve yaptıkları işte iyi birini seçtiğinizden emin olmak istersiniz. Microblading konusunda yeterince eğitilmeli ve ayrıca bir lisansa sahip olmaları gerekir. Salon temiz olmalı, tüm aletler tek kullanımlık olmalı ve teknisyen eldiven giymelidir. Arkadaşlarınızdan ve ailenizden öneriler isteyin, çevrimiçi yorumları okuyun ve işletme sayfalarında önce, sonra ve iyileştirilmiş resimlere bakın. Ayrıca portföylerine göz atmak, salonun temizliğini kontrol etmek ve sorular sormak için önce bir danışma randevusu isteyebilirsiniz.

Sıkça sorulan sorular

– Microblading işleminden sonra kaşlar uzar mı?

Microblading, doğru şekilde yapılırsa doğal kaş kıllarınızın uzamasını etkilemez. Kesiler folikülü etkileyecek kadar derine girmez, bu nedenle büyümeyi engellemez. Bunu yeniden şekillendirirken aklınızda bulundurun, çünkü seansınız sırasında fazladan tüyleriniz alınsa bile tekrar uzar. Bu nedenle, doğal şekli tamamen değiştirmek yerine geliştirmek en iyisidir.

– Kaş Microblading düzeltilebilir mi?

Ne yazık ki, kötü bir mikroblading işi için kolay bir düzeltme yoktur. Lazer, boyayı çıkarmak için en iyi seçenektir, ancak maliyetli olabilir. Uzun ve karmaşık bir süreç olabileceğinden tüm yerler düzeltme yapmaz. Yeniden şekillendirmeleri, gölgelendirmeleri, kaldırmaları veya rengi düzeltmeleri gerekebilir. Doğru yapmak birkaç seans alabilir, bu nedenle sabır çok önemlidir.

– Microblading acıtıyor mu?

Microblading nispeten ağrısızdır, çoğu insan minimum düzeyde ağrı veya rahatsızlık bildirir ve bunu genellikle can sıkıcı bir kaşınma hissi olarak tanımlar. Bazı yerler, mümkün olduğunca ağrısız kalmasına yardımcı olmak için başlamadan önce uyuşturucu krem ​​kullanır.

özel içeriğidir.

Kaynak: yazivar.com

Moda ve Yaşam