Michael Jordan Hayır İşleriyle Uğraşıyor

Michael Jordan Hayır İşleriyle Uğraşıyor

Michael Jordan Hayır İşleriyle Uğraşıyor!

Basketbol efsanesi Michael Jordan, Chicago Bulls için basketbol oynayarak adını duyurdu. Atletik yeteneklerine ek olarak, Bay Jordan parasını ve zamanını hayır kurumlarına bağışlayan bir insancıldır. Çocuk hayır kurumlarını, şehir içi okulları ve Özel Olimpiyatları desteklemektedir. Jordan, bu çabalarla hayırsever bir insan olduğunu kanıtlıyor. Cloudbet.com

Jordan, North Carolina State University’de beyzbol ve futbol oynadı. Daha sonra Chapel Hill’deki North Carolina Üniversitesi’ne transfer oldu ve burada antrenör Bill Guthridge altında basketbol oynadı. Üniversite yıllarında Ürdün, ABD milli basketbol takımı için de oynadı. Mezun olduktan sonra, Jordan iş dünyasında bir kariyer sürdürdü, ancak bunun yerine profesyonel basketbol oynamayı seçti.

Jordan’ın otomobil şirketi, hayır kurumlarına araba bağışlıyor. Araçlar, tüm geliri hayır kurumlarına gidecek şekilde açık artırmaya çıkarılıyor. Buna ek olarak, Ürdün doğrudan çeşitli hayır kurumlarına para bağışlıyor. Örneğin, Chicago’daki Columbia College’da Michael Jordan Öğrenim Merkezi’ni inşa etmek için para bağışladı. Ayrıca memleketi Wilmington, NC’deki muhtaç çocuklara yardım etmek için önemli miktarda para bağışladı.

Yardım Etkinlikleri Düzenliyor!

Jordan, para ve zaman bağışında bulunmanın yanı sıra, hayır etkinlikleri yoluyla atletik ayakkabı serisini de tanıtıyor. Örneğin, ‘Çocuklar İçin Habitat’ adlı yıllık bir etkinliğe ev sahipliği yapıyor. Bu etkinlik, yoksul toplulukları ünlüler ve moda tasarımcıları ile eğlenceli ve hayırsever bir gün için bir araya getiriyor. Her yıl 2.000’den fazla katılımcı bu yardım etkinliğine katılmaktadır. Genel olarak, Ürdün, atletik kariyeri ve kişisel yaşam seçimleri aracılığıyla çok sayıda hayır amaçlı girişimde bulunur.

Michael Jordan, hayatı boyunca hayırsever faaliyetlerde bulunarak ve parasını hayır kurumlarına yatırarak hayırsever bir insan olduğunu göstermiştir. Bay Jordan, parasını bağışlamaya ek olarak, çeşitli hayır kurumlarının sponsorluğu, hayır kurumlarına araba bağışlayan şirketler veya hayır için ev sahipliği yaptığı benzersiz etkinlikler aracılığıyla çeşitli hayır kurumlarını desteklemektedir.

Spor