Nba’nin En Büyük Kulübü Los Angeles Lakers Basketbol Kulübü

Nba’nin En Büyük Kulübü Los Angeles Lakers Basketbol Kulübü

NBA’nin En Büyük Kulübü Los Angeles Lakers Basketbol Kulübü

Lakers, Los Angeles, Kaliforniya merkezli profesyonel bir basketbol kulübüdür. Takım, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en üst düzey profesyonel basketbol ligi olan National Basketball Association’da (NBA) oynuyor. Lakers, nba’deki en başarılı franchise’lardan biridir ve lig tarihinde en çok ikinci olan 16 şampiyonluk kazanmıştır. Lakers, 1949-50 NBA sezonunda oynamaya başladı.

Lakers’ın ev arenası, Los Angeles Clippers ve Ulusal Hokey Ligi’nin (NHL) Los Angeles Kings ile paylaştıkları Staples Center’dır. Lakers’ın NBA tarihinde en çok şampiyonluğa sahip olan Boston Celtics ile güçlü bir rekabeti var. Lakers ayrıca Houston Rockets, Sacramento Kings ve Miami Heat ile rekabet etti. Lakers’ın sahibi Jeannie Buss ve Jeanie’nin kardeşi Jim Buss’tur.

Lakers, NBA tarihinin en başarılı takımlarından biridir ve NBA tarihinin en çok şampiyonluğu olan 17 şampiyonluk kazanmıştır. Franchise 1948’de Minneapolis, Minnesota’da Minneapolis Lakers olarak oynamaya başladı. Takım 1960 yılında Los Angeles’a taşındı.

Lakers, 2000’lerde dokuz yılda, 2000’den 2002’ye arka arkaya üçü ve 2009 ve 2010’da art arda iki şampiyonluk olmak üzere beş şampiyonluk kazandı. 2017 itibariyle Lakers, Forbes’a göre 3,0 milyar dolar değerinde en değerli ikinci NBA takımı olarak ön plana çıkıyor birinci ise New York’tur. Lakers, 1971-72 sezonunda NBA tarihindeki en uzun galibiyet serisi rekorunu elinde tutuyor. Lakers aynı zamanda üç maçta arka arkaya şampiyonluk kazanan tek NBA takımı olarak bilinir. Onwin güncel giriş

Spor