Nem Alma Makinesi Nasıl Seçilir?

Nem Alma Makinesi Nasıl Seçilir?

Doğru ve tam performanslı nem alma makinesi seçmek için, birtakım özellikleri bilmeniz gerekmektedir. Bu özellikleri, konunun ehli uzmanlardan ya da internetten öğrenebilirsiniz.

Nem Alma Makinesi Özellikleri

Nem alma makinesi ihtiyacınız var ise, iyi düşünüp taşınmanız lazım. Ömürlük kullanım özelliğine sahip bu makineleri, büyük ihtimal bir kere alacaksınız. Bu yüzden en doğru ve tam performans sağlayan bir makine almanız lazım. Nem alma makinesi ana özellikleri;

  • Farklı tip ve dizayn seçenekleri
  • %100 nem kurutma garantisi
  • Taşınabilir olması
  • Zaman ayarlı ya da otomatik kapama sistemi
  • Sürat ayarına sahiptir
  • Düşük enerji tüketimi

Kaç Çeşit Nem Alma Makinesi Vardır

Nem alma makinelerini, temel anlamda 2 çeşittir. Bunlar hava pompalayan (kompresörlü) nem alma cihazı ve kurutmalı nem alma cihazlarıdır.

Hava pompalayan nem alma cihazları, az maliyeti ile yüksek performans sağlar. Kullanım alanı biraz daha küçük metrekareye sahip alan içindir. Havada bulunan nemin toplama özelliği bu cihazda olmadığı için, ikinci bir cihaz daha kullanmanız gerekecektir. Bu tip cihazlar genelde ev ve iş yerleri içindir.

Kurutmalı nem alma cihazları ise, daha yüksek maliyetlidir. Rutubeti toplama özelliğine sahiptir. Hava sıcaklığının, düşük olduğu ortamlarda kullanılır. Çok daha profesyonel bir cihaz olduğundan dolayı ev ve iş yerlerinde kullanılması gereksizdir. Büyük projelerde ya da inşaatlar da kullanılır.

Genel Kültür