Netflix Platformunda Yer Almakta Olan Awake Filmi

Netflix Platformunda Yer Almakta Olan Awake Filmi

Netflix Platformunda Yer Almakta Olan Awake Filmi

Netflix platformunda yer almakta olan Awake yapımı orijinal bir Netflix yapımıdır. Netflix yapımı olmasının yanı sıra Netflix usulü felaket filmi kategorisinde yer almakta olan bir filmdir. İlk olarak 9 Haziran 2021 tarihinde yayımlanmış olan bu film Netflix platformu üzerinde bulunmakta ve yerini korumaktadır. Filmin yönetmen koltuğuna Mark Raso otururken, filmin editörlük koltuğuna ise Michele Conroy ismi oturuyor. Filmin yapımcılığında ise Paul Schiff, Whitney Brown, Matt Jackson isimleri yer almaktadır. Filmin ismi olan “Awake” Türkçe karşılığı olarak “Uyanmak” anlamına geliyor. Dizi toplamda 1 saat 36 dakika sürmüş olup, izleyiciler tarafından %57 oranında bir beğeni toplamıştır. Awake filmi yapımcıları ve izleyicileri tarafından 18 yaş ve üzerinde olan izleyicilerin izlemesi tavsiye edilmiştir. Gerilim türü içerisinde yer alan Awake, Netflix platformunda da gerilim filmleri arasında yer alıyor.

Awake Filminin Konusu Nedir

Gerilim türünde yer almakta olan Awake filminin konusunda bir felaket filmi, krizlerle baş etme zorunda kalınma durumu gibi konuları ele alıyor. Aynı zamanda post-apolitik filmler arasında da yer almakta olan filmler arasındadır. Film biraz daha insan doğasına hitap edip, öğretici bir niteliktedir. Kriz anında insanların nasıl baş etmesi gerektiğini, karanlıklara nasıl ışık tutulması gerektiğini de vurgu yapıyor. Filmin konusunda ise küresel bir felaket gerçekleşir ve bu küresel felakette tüm elektronik cihazlar devre dışı kalır. Yaşanan bu olaylar aynı zamanda da insanların bir daha uyuyamamasına sebep olacaktır. Fakat sorunlu bir geçmişe sahip olan Jill karakteri bu korkunç durumu düzeltebilecek olan tek kişidir. Genç kadın dünyayı düzeltme ile uğraşırken aynı zamanda kendi akıl sağlığından olma tehlikesi ile de baş başa kalmış olacaktır.

Awake Filmi Nereden İzlenebilir

Awake filmi Netflix platformu üzerinden izlenebilir. Platform üzerinde yer almakta olan Awake filmini izlemek için ise platforma üye olmak gerekmektedir. Ücretli bir üyelik olan Netflix platformu üyeliğinin bir de alternatif seçeneği vardır. İnternet üzerinden yapılacak olan netflix film izle ya da netflix ücretsiz izle gibi arama etiketleri ile Awake filmine erişim sağlanabilir.

Genel Kültür