Tenis Eğitimi Nasıl Veriliyor

Tenis Eğitimi Nasıl Veriliyor

Tenis Eğitimi Nasıl Veriliyor?

Tenis, 19. yüzyılın sonunda İngiltere’de bir ülke sporu olarak ortaya çıktı. O zamandan beri dünya çapında popüler hale geldi ve şu anda birçok insan tarafından beğeniliyor. Temel olarak tenis, dikdörtgen bir çim veya sentetik yüzey üzerinde bir top ile üç oyuncudan oluşan iki takım arasında oynanan bir oyundur. Amaç, oyuncunun topu rakip takımın taban çizgisini geçerek döndürmesidir ve bu top her yaştan hem erkek hem de kadın oyuncular tarafından oynanır. Tenis raketleri oyunu oynayabilmeniz için gerekli ekipmandır.

Tenisçiler Nasıl Giyinir?

Bir tenisçi, kendisini ayırt etmek için açık veya koyu renkli bir tişört giyer. Kıyafetler profesyonel tenis dernekleri tarafından sağlanır ve oyuncuların kendi raketlerini, ayakkabılarını, havlularını sağlamaları teşvik edilir. Her takımın bir kaptanı, bir kaptan yardımcısı ve takım yönetimine yardımcı olan bir antrenörü vardır. Servis atan oyuncu oyun alanının sağ tarafında durur ve raketi ile topa rakibinin sahasına doğru vurur. Rakibi topu geri gönderemezse, servis atan oyuncu tekrar bir sayı deneyebilir. Kort, aşağıda açıklandığı gibi servis bölgesi, karşılama bölgesi ve arka köşe bölgesi olmak üzere üç bölgeye ayrılmıştır. Tenis ayakkabıları günümüzde birçok açıdan kişilere sporcu ayakkabısı olma özelliği sağlar. Tenis ayakkabıları günümüzde esnek kumaş malzemesinden yapılmış ürünlerdir.

Servis Çizgisi Nedir?

Servis çizgisi, kortu sol ve sağ bölümlere ayıran bir çizgidir. Servis kutusunun her iki yanında iki nokta arasında bulunur – oyuncunun vücudunun her iki yanında burundan topuğa uzanan bir çizgidir. Tüm atışlar, hakem tarafından ‘iyi’ ilan edilmeden önce bu noktalardan geçmelidir. Her oyuncunun sahadaki pozisyonu servis sırasında nerede durduğuna göre belirlenir. Konumunuzu belirlerken, bölgelerinizle çakışmamak için rakibinizin konumunun farkında olun. Servisten sonra, takımınız rakibinin kortun doğru bir ok oluşturan pozisyonları kontrol etmelidir – burada kendi gücünüzle atışlarını geri döndürmeye çalışacaksınız. Tenis çantaları günümüzde büyük 3 gözlü çantalar olarak ön plana çıkıyor. Kişiler ekipmanlarını bu çantalara kolaylık yerleştirebilir. Tenis geçmişten günümüze popülerliğini koruyan bir spor olarak devam ediyor.

Spor